EVLİYALAR

"Onlar Allah’a giden yoldur. Resulünün yolunu gösterdiler kuluna o yolda örnek oldular"

 

Onlar Allah’a giden yoldur.Onların hakikileri Allah’a ulaşır. Onlar Allah’la beraberdir. Eğer kalbiniz Allah için olursa hiç kimsenin senin vücuduna bir zararı dokunamaz. Sana hiç zarar gelmez. Allah c.c.’nün lütfünü hayal edemezsin. Vücudunla da Allah’a yakın ol. Kalbin de Allah için çarpsın, o zaman Allah’a daha yakın olursun,ilahi huzura gidersin. Eğer sen nefsinin duygularını takip edersen,ruhun seni ilahi huzura taşıyamaz. Ve rahmet ruhlardan ruhlara,kalplerden kalplere akar. Allah,insanlar ve inanalar için peygamberleri göndermiştir. Böylelikle onları takip etme şansı elde edilmiştir. Biz Allah’tan; bizi Allah’ın dostlarına yakınlaştırmasını istemeliyiz. Onlar çok görünmezler ama muhabbetlerinden onları bilirsin. Nefsinin arzularını unutman lazım. Sende içten geleni taşıyacak ve o aradığın kimseyi bulduracak bir güce ihtiyacın var. O aradığın kimseyle,onun bayrağı altında,Gal-ü bela zamanından beri söz verdiğin kimsenin şemsiyesi altında toplanıp,onunla beraber olacaksın. Tabi kim bu kimseye yetişirse! Bazen bu kolay olur bazen de zor olur. Senin fiziksel arzularını o kimse daha yakın çeker. Daha sonra bir yol bulup o kimseye ulaşman lazım. Onlar bu zamanda bir çok işaretlerle kendilerini gösteriyorlar. Onlar güçlerini kullanıp insan toplayabiliyorlardı. Şimdi de o zamanki sayı kadar dünya üzerinde evliya vardır ve ta kıyamete kadar sürecektir. Fakat onlar tıpkı hazineler gibi gizlidir. Muzu,portakalı,elmayı sorarlar da,kimse o hazineleri sormaz. Belki kapıdan 1-2 kimse gelir bakar ama hakiki,Allah’ın kulları her zaman aynı sayıdadır. Sen de bu insanlarla beraber ol ki rahmet bulabilesin.

Cep telefonlarına bakıyorum,bazıları onları isteyen kişilere kırmızı ve ya yeşil ışıkla sinyal veriyor. Onlar da tıpkı evliyalar gibi işaret verir. Bazılarının ilgisi varsa ona ulaşır. Eğer ki bir insanın ilgisi yoksa kaç defa sinyal verse hiç umurunda olmaz,bakmaz bile. Eğer insanların ruhani güce sahip kimselere ilgileri varsa,onlar da kendilerine yerden,topraktan yüzüne sinyal verirler. Evliyalar 24 saat işaret verirler. Sen anlayabilirsen tamam,anlayamazsan senden geçer. İlahi huzura ulaşmak istersen dene,beni orada bulursun.
—Neredesin?
—Buradayım
—Benim kod numaram budur,geleceğin ve şu anki durumun hakkında seni ilgilendiren her şeyi sorabilirsin!

Onlar size bilgileri tam ve eksiksiz verirler. Eğer sen duymazsan anlayamazsın. Senin nefsin sağırdır. Nefsinin duygularının arkasında koşanlar,bu kimselerin sinyallerini göremez. Doğudan batıya 124 bin sinyal görebilirsin. Bazen zaman alır fakat 40 günün sonunda anlaşılması gerekir. Bu kimseler kalbe sinyal gönderirler. Gerçek bir Nakşibendi şeyhinin gerçekten gücü varsa kalbe güç verir. Senin vücudunun seviyesine göre gönderirler. Kim başarıya ulaşmak isterse; izni olan kimseden destur alır. Gerçek güç istasyonundan size güç ulaştırılır. Mükemmel bir bağlantıyla bize yol gösterirler. Değişik yolları kullanırlar. Bazen ruhani bazen de kişileri kullanarak gösterirler. Senin direksiyonun,kullanmana göredir. Onlar sizi götürürler. Bu kimselerin ruhu gerçek bir huzur içerisindedir ve Cenab-ı Allah onlardan memnundur. Onların içinde hiçbir sıkıntı olmaz. Allah’ın bizler sana teslim oluyoruz,bize verdiğin her şeyle beraber teslim oluyoruz.

*(İngilizceden Türkçeye çeviri)

X